АТЕСТАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ

Атестація робочих місць проводиться згідно порядку, визначеному у постанові КМУ від 01.08.1992 № 442 “Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці”

Атестація робочих місць необхідна кожному підприємству незалежно від форми власності чи господарювання. Виконувати її обов’язково необхідно раз на 5 років. Цей факт встановлено і зафіксовано державними органами.

Основна мета атестації полягає у врегулюванні відносин між роботодавцем  і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні  умови  праці,  пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Зверніть увагу!, Атестації на підприємстві підлягають робочі місця, а не самі співробітники.

Атестація робочих місць за умовами праці передбачає:

  • встановлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці;
  • санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці;
  • комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідальність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам;
  • установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією;
  • обгрунтування віднесення робочого місця до категорії із шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці;
  • визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах;
  • складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників;
  • аналіз реалізації  технічних  і   організаційних    заходів, спрямованих на оптимізацію  рівня  гігієни,  характеру  і  безпеки праці.

Надавши перелік необхідних документів, за короткий проміжок часу та доступну ціну Ви отримаєте результат атестації для визначення заходів щодо поліпшення умов і безпеки праці.

Якщо залишилися питання? Зателефонуйте за телефонами 099 773 92 82,

097 935 73 58 або надішліть запит на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.